#

Pierścionek z granatem – dlaczego jest wyjątkowy?

klasyczny pierścionek z granatem

Pierścionki są jednymi z najpopularniejszych rodzajów biżuterii, noszonej zwykle przez panie. Kobiety, które pragną, by ich dłonie prezentowały się naprawdę wyjątkowo, powinny rozważyć kupno pierścionka z granatem. Obok takiej ozdoby nie sposób przejść obojętnie.

Co symbolizuje granat?

Pierścionki z granatem są wyjątkowe przede wszystkim ze względu na kamień, który je zdobi. Granat występuje co prawda w różnych kolorach, ale najpopularniejszy jest ten czerwony. Kamień ten od wieków określany był mianem kamienia nadziei. Uważa się, że granaty posiadają także właściwości ochronne. To między innymi z tego względu nosili je przy sobie starożytni Egipcjanie, którzy wyruszali na wojnę. Te przepiękne kamienie powinny być noszone przede wszystkim przez osoby spod znaku Koziorożca, Strzelca, Barana czy Wodnika.

Na co zwrócić uwagę wybierając pierścionek z granatem?

Wybierając pierścionek z granatem należy na pewno zwrócić uwagę na rozmiar kamienia. Biżuteria ozdobiona granatem w dużym rozmiarze będzie dobrym wyborem dla kobiet, które chcą rzucać się w oczy. Idealnie sprawdzi się na specjalne okazje. Pierścionki z mniejszymi oczkami będą zaś wspaniałą opcją dla pań, które preferują subtelną biżuterię, która nada się zarówno na co dzień, jak i od święta. Warto także zastanowić się nad tym, z czego ma być wykonany pierścionek. Wielu paniom do gustu może przypaść srebrna biżuteria, która jest na pewno skromniejsza niż ta wykonana ze złota. Pierścionki złote z granatem także znajdą swoje zwolenniczki. Ważny jest również dobór odpowiedniego rozmiaru, który ułatwić może specjalna miarka jubilerska.

Gda