#

Jak nosić sygnety męskie według ich symboliki?

męska biżuteria

Sygnety męskie stają się coraz popularniejsze wśród Polaków, a w innych krajach świata już od wieków są noszone przez osoby chcące dodać sobie prestiżu i elegancji. Warto jednak wiedzieć, że każdy sygnet męski ma silny charakter symboliczny, a w zależności od tego, jakiego rodzaju pierścień zostanie założony na palec, ludzie mogą pomyśleć o jego właścicielu odmienne rzeczy. Ponadto sam wybór palca jest tu kluczowym aspektem symbolicznym, mówiącym wiele o osobie noszącej sygnet. Dlatego też dobrze jest zapoznać się z symboliką sygnetów męskich.

Wybór odpowiedniego sygnetu – materiał wykonania

Przed zastanowieniem się nad tym jak nosić sygnet należy wybrać ten, który będzie najlepiej pasował do właściciela. Najczęściej można się spotkać ze złotym lub srebrnym sygnetem. Złoto oczywiście okazuje bogactwo i prestiż noszącego, podczas gdy srebrny sygnet stanowi symbol minimalizmu. Oczywiście można spotkać się też z innymi materiałami wykonania, takimi jak mosiądz, czy nawet drewno.

Jaki wzór nosić na sygnecie?

Większe zróżnicowanie panuje wśród symboli nanoszonych na męskie sygnety. W zależności od upodobań właściciela mogą one reprezentować jego poglądy polityczne, filozofię życiową, wykonywany zawód, czy nawet przynależność do danej grupy popkulturowej. Nierzadko zdarza się nawet, że jubiler nanosi na sygnet specjalny znak zamówiony przez klienta. Jednak w Polsce największą popularnością cieszą się sygnety męskie z symbolami patriotycznymi, zwłaszcza z białym orłem.

Co oznacza sygnet męski na danym palcu?

Po zakupie wybranego sygnetu męskiego należy zastanowić się na którym palcu chce się go nosić. W końcu każdy z pięciu palców ma inne znaczenie symboliczne w połączeniu z sygnetem. Jakie to znaczenie?

1. Sygnet na palcu wskazującym symbolizuje siłę i zdolności przywódcze

2. Na środkowym palcu wskazuje on na równowagę wewnętrzną

3. Sygnety zakładane na palec serdeczny zwykle okazują silne uczucia i przywiązanie

4. Z kolei sygnet męski założony na mały palec świadczy o indywidualizmie noszącego

5. Nie brakuje też sygnetów noszonych na kciuku, symbolizujących bogactwo

Gda