#

Pudełko na biżuterię – przegląd najciekawszych materiałów

kuferek

Jeśli zależy nam na tym, aby biżuteria, z której korzystamy, była piękna przez lata, powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie opakowanie na nią. Trudno mieć jakiekolwiek wątpliwości, co do tego, że kuferek na biżuterię będzie udanym zakupem. Znacznie ważniejsze wydaje się pytanie o to, z jakiego materiału ma być ona wykonana.

Szkło – elegancka nowoczesność

Szkatułka na biżuterię wykonana ze szkła nie jest może najtańszym rozwiązaniem. Nie oznacza to jednak, że nie wzbudza zainteresowania. Tym, co powszechnie uważa się za jego największą zaletę, jest przy tym przejrzystość. W pudełku na biżuterię tego rodzaju doskonale widać to, co się w nim znajduje. Nie trzeba go więc niepotrzebnie otwierać i zamykać. Posiadając je można cieszyć się widokiem samych kosztowności nie narażając ich na niepotrzebny kontakt z kurzem i promieniami słonecznymi. Jeśli więc naszym celem jest połączenie ze sobą funkcji dekoracyjnej i praktycznej, z pewnością trudno będzie nam znaleźć bardziej interesujące rozwiązanie.

szkatulka-na-bizuterie

Plastik – praktyczność i piękne kolory

Jeśli szklane kuferki na biżuterię wydają nam się zbyt delikatne, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby zamiast po nie, sięgnąć po funkcjonalne plastikowe pudełka z przegródkami. Zwykle są one bardziej pojemne niż szkatułki wykonane ze szkła. Wydają się więc znakomitą opcją dla wszystkich tych osób, które mają większą kolekcję, dla której zawsze brakuje miejsca. Obecność szufladek sprawia, że pudełko na biżuterię stwarza więcej możliwości jej posegregowania. Dzięki temu nawet posiadając imponujące zbiory, szybko można zorientować się, gdzie znajdują się te kolczyki lub pierścionki, które chcemy założyć danego dnia. Plusem nowoczesnych kuferków na biżuterię wykonanych z plastiku jest również ich oryginalna kolorystyka. Wiele z nich posiada też miękkie, skórzane obicie.

Gda