Gda Biżuteria

Biżuteria, wyroby jubilerskie i piękne dodatki

Rozmiary pierścionków – jak wybrać odpowiedni?

Rozmiary pierścionka są określane niezwykle precyzyjnie, co sprawia, że różnica wielkości między kolejnymi rozmiarami to kwestia milimetrów (zwykle 2-3 mm). Wydaje się, że jest to niewiele, jednak ma kluczowe znaczenie, by krążek pasował idealnie.

Problem nie jest tak duży, gdy kupujemy biżuterię dla siebie- wtedy wystarczy zmierzyć średnicę wewnętrzną pierścionka, który już posiadamy i nosimy. Jeśli planujemy zakup internetowy, a nie mamy pierścionka, który może służyć za wzór, rozmiar można łatwo określić, owijając wokół palca np. tasiemkę i sprawdzić średnicę tak powstałej pętli. Najprostszym i najbardziej pewnym sposobem będzie jednak wybranie się na przymiarkę do sklepu jubilerskiego, ponieważ każdy inny pomiar wiąże się z ryzykiem błędu.

 

Jak dobrać rozmiar w tajemnicy?

Znacznie trudniej dobrać rozmiar, jeśli planujemy zakup prezentu dla innej osoby i chcemy zachować element niespodzianki np. z okazji zaręczyn. Oczywiście zakupioną biżuterię można z łatwością wymienić w sklepie lub oddać do zmniejszenia/powiększenia rozmiaru, to jednak wiąże się ze zwróceniem pierścionka na jakiś czas do sklepu.

 

Pomocne będzie wcześniejsze zmierzenie orientacyjnej wielkości pierścionka. Można skorzystać z biżuterii już noszonej przez osobę, którą chcemy obdarować i „podkraść” noszony pierścionek. Warto jednak zwrócić uwagę, na którym palcu jest noszony, ponieważ grubość palców różni się, a np. pierścionek zaręczynowy musi pasować konkretnie na czwarty palec dłoni. Tak zorganizowany wzór można zmierzyć lub zabrać do sklepu jubilerskiego, gdzie pracownik poda nam jego rozmiar.

 

Kupując pierścionek, również dla siebie warto pamiętać, że na to, jak pasuje na palec, ma wpływ kilka czynników np. temperatura. Gdy jest ciepło, palce lekko puchną i pierścionek może wydawać się za mały.

Podobna sytuacja zachodzi pod koniec dnia- rano palce są szczuplejsze.

Gda