Gda Biżuteria

Biżuteria, wyroby jubilerskie i piękne dodatki

O czym należy wiedzieć zanim kupi się pierścionek zaręczynowy?

złoty pierścionek ze szmaragdem

Planując zaręczyny jednym z największych problemów często okazuje się wybór odpowiedniego pierścionka. Na co powinno się zwrócić uwagę oraz jak wybrać ten idealny model, który spodoba się przyszłej narzeczonej?

Złoto czy srebro?

Najbardziej oczywistym wyborem jest złoto, które jest symbolem jakości i wysokiej wartości. Jeśli przyszła narzeczona preferuje jednak srebro, należy pamiętać, że tu nie chodzi o metal, a jedynie o kolor. W takim wypadku najlepszym wyborem będzie białe złoto. Można również zdecydować się na połączenie obu barw, jeśli wybranka często zmienia biżuterię. Nie będzie wówczas musiała się martwić o dopasowanie, ponieważ dwukolorowy pierścionek zaręczynowy zawsze będzie do wszystkiego pasował.

Brylant czy cyrkonia?

Zdecydowanie lepszym wyborem będzie choćby najmniejszy brylant niż wielka, rzucająca się w oczy cyrkonia. Diament jest bowiem najtwardszym minerałem na ziemi, który jest symbolem wiecznej miłości i trwałości. Brylant jest niczym innym jak po prostu diamentem o szlifie brylantowym. Zarysować go może jedynie inny diament.

Cyrkonia natomiast jest wyrobem zdecydowanie mniej szlachetnym i słabiej docenianym niż kamienie naturalne. Ponadto jest dużo mniej wytrzymała niż diamenty. Widać to doskonale po niedługim czasie użytkowania. Cyrkonia traci swój blask i robi się z czasem matowa.

Jubiler czy producent?

Większość mężczyzn po pierścionki zaręczynowe udaje się do jubilera. Jest to dobry wybór, gdy nie można się zdecydować, jednak trzeba mieć na uwadze to, że to wciąż sprzedawca, a jego ceny są wyższe niż u producenta.

Gda