Gda Biżuteria

Biżuteria, wyroby jubilerskie i piękne dodatki

Szlachetne obrączki ślubne z białego złota

obrączki z białego złota

Obrączki ślubne znane są już od Starożytności. W Grecji oblubieniec wręczał krążek przyszłemu teściowi. Jako symbol poważnych zamiarów. Z tych samych czasów wziął się zwyczaj noszenia obrączki na palcu lewej dłoni. Uważano, że z palca serdecznego lewej dłoni odchodzi żyła, która prowadzi prosto do serca.

Co warto wiedzieć o obrączkach ślubnych?

Po pierwsze musimy zdecydować się na kolor obrączek. Mamy do wyboru klasyczne, żółte złoto różowe, a także złoto białe. Zdecydowanie bardziej kosztowną opcją są obrączki ślubne wykonane z platyny. Mogą one kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Oczywiście korzystajmy tylko z renomowanych sklepów. Aby uniknąć oszustwa warto sprawdzać opinie na temat danego salonu w internecie. Możemy też zdecydować się na przesyłkę za pobraniem…

Jak zaoszczędzić na obrączkach? Warto przejrzeć ofertę salonów jubilerskich, które działają w Internecie. Wystarczy, że wpiszemy konkretną frazę, na przykład obrączki ślubne białe złoto. W mgnieniu oka możemy porównywać nie tylko ceny, ale i modele. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie nam podjąć ostateczną decyzję.

Czy małżonkowie muszą mieć takie same obrączki?

Oczywiście, że nie. Choć zazwyczaj pary kupują obrączki w komplecie. Ale absolutnie nie ma takiego obowiązku. Obrączka ma się podobać przede wszystkim osobie, która ją na co dzień nosi. Dlatego model obrączek jest kwestią indywidualnych ustaleń między młodą parą.

Gda