Gda Biżuteria

Biżuteria, wyroby jubilerskie i piękne dodatki

Metale na obrączki ślubne

Wiadomo, że ślubne obrączki powinny być trwałe. Powinny być też piękne, bo są symbolem miłości, która połączyła dwoje ludzi. Na rynku dostępne jest wiele różnorodnych modeli obrączek. Przed podjęciem decyzji, jaka obrączka będzie towarzyszyć nam do końca życia, warto zastanowić się, z jakich metali się je produkuje.

Złoto

Jest podstawowym materiałem do produkcji ślubnych obrączek. Jest trwałe, wytrzymałe i cenne. Ponadto łatwo poddaje się obróbce jubilerskiej. Dzięki temu wykonane z niego obraczki slubne można zwiększać lub zmniejszać, tak by dopasować ich rozmiar. Złoto dostępne jest we wielu barwach. Najczęściej używane jest klasyczne – żółte, ale często spotyka się też wariant czerwony i biały.

Srebro

Jest mniej cenione w produkcji ślubnych obrączek, bo jest bardziej miękkie. Nie ma gwarancji jego długowieczności, czy trwałości. Stosuje się je raczej w tzw. obrączkach przyjaźni.

 

Platyna

Na pierwszy rzut oka ma kolor zbliżony do srebra… jest jednak od niego dużo droższa. Platyna to najdroższy z metali szlachetnych. Z tego powodu nie stosuje się jej zbyt często.

 

Pallad

Ma jasną, biało-szarą barwę. Nadaje się na obrączki ślubne, bo własności antyalergiczne.

 

Tytan

To metal, który zdobywa coraz większą popularność. Jest twardy i wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne. Ma piękną ciemno-szarą barwę. Doskonale prezentuje się w połączeniu z innymi metalami. Ma najlepsze własności antyalergiczne.

Gda