Gda Biżuteria

Biżuteria, wyroby jubilerskie i piękne dodatki

Pamiątka chrztu świętego – kilka pomysłów na wyjątkowy prezent

pamiątka chrztu

Pamiątka chrztu świętego zwykle zostaje z obdarowanym dzieckiem na wiele lat. Warto zatem wybrać taki upominek, który będzie nie tylko ładnie się prezentował, ale także przyda się w nastoletnim, a może nawet dorosłym życiu.

Prezent na chrzest z motywem religijnym

Tradycyjny upominek to oczywiście medalik lub krzyżyk. Często wybiera się także figurki lub obrazki przedstawiające aniołów, świętych lub Matkę Boską.

Medalik powinien być subtelny i niewielki. Będzie odpowiedni dla maluszka, a w późniejszych latach przyda się podczas pierwszej komunii, bierzmowania lub po prostu jako symbol wiary, który będzie można nosić na co dzień. Decydując się na pamiątkę chrztu świętego w formie obrazka lub aniołka, warto wybrać coś trwałego, eleganckiego i uniwersalnego. Taki prezent może być ozdobą każdego pomieszczenia.

Personalizowana pamiątka chrztu świętego

Bardziej osobisty charakter mają spersonalizowane prezenty na chrzest. Są grawerowane, dzięki czemu mogą zawierać dodatkowy przekaz.

Wygrawerować można nie tylko wspomniane medaliki, ale także zegarki, spinki do mankietów czy wieczne pióra. Grawery wykonuje się również na przedmiotach takich jak srebrne sztućce lub pozytywki. Koszty za wygrawerowanie są niewielkie, często wliczone w cenę kupowanego prezentu. Taki niewielki dodatek do pamiątki chrztu świętego sprawia, że nabiera ona szczególnego charakteru. Jednym ze sklepów internetowych oferujących możliwość dodania personalizowanego graweru do pamiątki chrztu jest Marko.pl.

Dobry prezent na chrzest nie musi być bardzo drogi. Najważniejsze, aby mógł towarzyszyć obdarowanemu przez wiele lat i przypominał mu o tym wyjątkowym wydarzeniu.

Gda