Gda Biżuteria

Biżuteria, wyroby jubilerskie i piękne dodatki

Bransoletka na kostkę – modele i stylizacje

srebrna bransoletka na nogę z fioletowymi cyrkoniami

Bransoletki na nogę największą popularność zdobyły w latach 90. W ostatnim czasie znów zyskują na popularności. Wiele fashionistek łączy je zarówno z codziennymi stylizacjami, jak i wieczorowymi kreacjami. Jaki łańcuszek na kostkę wybrać? Jak ją nosić?

Jaką bransoletkę na kostkę wybrać?

Srebrne bransoletki na nogę znane były już w starożytnym Egipcie. Wiązały się one z wysokim statusem społecznym, a pozwolić sobie na nie mogły tylko kobiety z bogatych rodów. W niektórych kulturach noszenie zawieszek na lewej nodze było utożsamiane z pierścionkiem zaręczynowym. W dzisiejszych czasach noszenie takiej biżuterii ma charakter czysto estetyczny. Zdarza się, że wiele dziewczyn nosi je jako amulet przynoszący szczęście, zwłaszcza gdy są ozdobione kamieniami szlachetnymi dopasowanymi do znaku zodiaku.

W salonach jubilerskich odnaleźć można zarówno bardziej eleganckie modele, a także te ozdobione unikatowymi zawieszkami czy muszelkami. Dla wielbicielki minimalizmu i ponadczasowej klasyki sprawdzi się szczególnie srebrny łańcuszek na kostkę o delikatnym splocie. Natomiast z myślą o kobietach kochających kolory zostały stworzone barwne bransoletki z ozdobami. Z jakimi elementami garderoby warto łączyć bransoletki na kostkę?

Bransoletka na kostkę – stylizacje

Bransoletka na kostkę kojarzy się przede wszystkim z okresem letnim, ciepłym piaskiem i beztroskimi wakacjami. Różnorodność modeli sprawiła, że bardzo dobrze sprawdzają się nie tylko do espadryli czy sandałów, ale także szpilek. Do codziennych stylizacji warto postawić na bransoletki wykonane z materiału z niewielkim zdobieniami.

W przypadku wieczornych stylizacji najlepszą decyzją może okazać się wybór srebrnego łańcuszka na kostkę – biżuteria tego typu ożywi letnią stylizację, a przede wszystkim przyciągnie uwagę. Warto jednak postawić na delikatny splot z dodatkiem niewielkich, dyskretnych zawieszek.

Biżuteria na kostkę, choć zazwyczaj nie jest specjalnie eksponowana, to jednak w trakcie letnich miesięcy pozwala dodać stylizacji trochę nonszalancji i zdystansowania. W przypadku wakacyjnych sukienek, szortów czy spódnic, dużą popularnością cieszą się modele z muszelkami, kamieniami szlachetnymi czy kolorowymi koralikami.

Gda