Gda Biżuteria

Biżuteria, wyroby jubilerskie i piękne dodatki

Złoty łańcuszek – Idealny prezent dla mężczyzny?

złoty łańcuszek męski

Dziś oferta wyrobów biżuteryjnych dla mężczyzn jest zaskakująco wąska. Znajdują się w niej przeważnie obrączki, zegarki, ewentualnie medaliki z przedstawieniem wizerunków świętych lub krzyżyki. Zapominamy o tym, że  biżuteria była obecna w męskim świecie od zawsze.

HISTORIA WIE SWOJE – ŁAŃCUSZKI W PRZESZŁOŚCI

Ozdoby były noszone chętnie już przez mężczyzn z epoki paleolitu. Przeważnie były to naszyjniki wykonane z zębów zwierzyny łownej oraz z drewna, kamieni lub muszli. Jednak dla panów, którzy czują się urażeni porównaniem do „jaskiniowców”, przypominamy, że biżuterię chętnie nosili obywatele wielkich imperiów – Persji i Egiptu. Także nasi bezpośredni przodkowie – Słowianie – nosili naszyjniki bez względu na płeć. Były one przeważnie wykonane metodami ludzi pierwotnych, ale wzbogacano je o elementy złotnicze. Biżuterię nosili również Francuzi z okresu renesansu i baroku, a przecież ich kraj jest do dziś uznawany z kolebkę europejskiej mody. Kolczyki były tłumnie noszone przez panów nawet w początkach XX wieku. Kres tej modzie położyła dopiero I wojna światowa.

ZŁOTY ŁAŃCUSZEK – IDEALNY PREZENT DLA PANÓW

Na szczęście, rynek biżuteryjny – a wraz z nim klienci – wracają do historycznych wzorców. Obecnie coraz częściej w sklepach znajdziemy produkty dla panów, a w szczególności złote łańcuszki męskie. Ich forma jest z pozoru monotonna, ale ich ogniwa mogą być wykonywane na tysiące sposób, od kształtów subtelnych po zdecydowane. Złoty łańcuszek męski jest idealnym prezentem dla ukochanego mężczyzny, gdyż stanowi podkreślenie cech jego charakteru i pozwala mu na przełamanie stereotypu o „niemęskości” biżuterii.

Gda