Gda Biżuteria

Biżuteria, wyroby jubilerskie i piękne dodatki

Magiczne piękno zaklęte w biżuterii z perłami

perły od wieków są używane do produkcji biżuterii

Perły to niezwykle eleganckie, gustowne ale i klasyczne elementy biżuterii. Zazwyczaj kojarzą się z dodatkami pierwszych gwiazd złotej ery Hollywood, dlatego wiele osób uważa je za pierwowzór szyku i stylu. Skąd pochodzą perły i w jakiej biżuterii sprawdzą się najlepiej?

Skąd pochodzą perły?

Choć biżuteria z perłami jest nam wszystkim dobrze znana, nie do końca jednak wiemy, skąd tak naprawdę wzięły się perły? W większości wytwarzane są przez małże, lub rzadkie gatunki ślimaków. Sam proces ich powstawania jest wynikiem reakcji obronnej tych mięczaków. Gdy do wnętrza małży dostanie się cało obce, podrażniona zostaje wewnętrzna warstwa jej muszli. Na skutek tego zaczyna wydzielać się substancja wapienna, która stopniowo oblepia ciało obce i twardnieje, stając się piękną perłą. Perły naturalne są w dzisiejszych czasach niestety coraz rzadziej spotykane i wypierane przez perły hodowane. Choć hodowane perły powstają przy ingerencji ludzkiej, to swoim pięknem nie odbiegają wcale od tych pozyskanych z natury.

Zastosowanie pereł w branży jubilerskiej

Perły największe zastosowanie mają w branży jubilerskiej. Stosuje się je jako dodatki do bransoletek czy wisiorków. Niezwykle eleganckie i wciąż modne są kolczyki perełki, które niezmiennie od wielu lat stanowią wzorzec prostoty i elegancji. Kolczyki z perłą sprawdzą się zarówno dla dojrzałych kobiet, ale i dla dziewcząt, jako piękne podkreślenie gustownej stylizacji. Tego typu perłowa biżuteria zawsze będzie dobrym wyborem przy ważnych okazjach, czy podczas uroczystych świąt.

Gda